veneer.neoficiální web

11.prosince 2003
Obyvatelé Prahy budou moci odčinit svou nedávnou nepříliš vysokou návštěvnost koncertu Veneeru ve stověžaté matičce. Společný koncert s kapelou Khoiba se odehraje 23.ledna 2004 v klubu Delta

1.prosince 2003
Tento víkend se odehrálo na Slovensku vyhlášení anktety Slávik a Veneer se probojovali do první padesátky! S celkovým počtem 121 hlasů se umístili na pěkném 46.místě.

8.prosince vychází DVD skupiny The Ecstasy Of Saint Theresa, na kterém se v audio sekci nachází i veneerovský remix skladby I'm (Not Really) Optimistic, který dosud vyšel pouze jako příloha časopisu Ultramix.
Ve stejný den přichází další kůň ze stáje Escape - skupina Kryštof - na vánoční trh s boxem nazvaným '03', který kromě obou dosavadních alb obsahuje bonusový disc s veneerovských remixem skladby Moře v hoře.

21.listopadu 2003
A dnešní novinka se pro změnu týká... remixů. Dalším, kdo se dostal veneerovcům do rukou je samotný Dan Bárta! Do rádiově-stravitelnější verze bude předělána skladba Etnika Et Nikola a Planetám.

Fotografie z nedávného, celkem utajeného pražského koncertu se nachází na stránkách Švandova divadla, slovenský E-poxid naopak přináší obrazový materiál z Nu-Jazz Days.

29.října 2003
Remix pro skupinu Khoiba je hotov a objeví se hned na 2 nosičích! Standartně na singlu That Reason, který bude v prodeji od 3.listopadu, další možnost je pak na kompilaci Soundczech 4, která je součástí listopadového čísla časopisu Report.

Na vánoční trh dorazí speciální edice úspěšných desek ostraváků Kryštof, na jednom disku bude taky veneerovská verze písně Moře v hoře.

14.října 2003
Podzimní koncertní turné (bude průběžně doplňováno):
31.10 Praha - Švandovo divadlo
1.11 Vídeň - Puravida
6.11 Bratislava - Babylon
7.11 Kopřivnice - Nora
9.11 Košice - GES Club
22.11 Trnava - Calypso

6.října 2003
Ještě nejsou známy veškeré podrobnosti chystaného podzimního turné, ale už teď je jisté, že Veneer vystoupí na Nu Jazz Dayz a to 6.11. v Bratislavě (Babylon), 9.11. v Košicích (GES Club). Z podzimního turné jsou v Česku již (více méně) jisté koncerty v Praze (31.10. v rámci slovenského týdne ve Švandově divadle) a Kopřivnici (7.11. společně s Nierikou). Další data budou následovat...

Pokud jste soutěžní typ a máte slovenskou simkartu, pošlete na číslo 6666 ve tvaru slavik veneer vase_jmeno_a_adresa hlas do slovenského Slávika !
V česku máme podobnou taškařici, takže návod je následující: telefonní číslo 900 06 06, sms ve tvaru SLA 16 KS VENEER váš_věk pohlaví(M/Z). Podrobnější popis je na stránkách.

21.září 2003
Tak jsem si po delší době opět trochu zagoogloval a našel 8 nových článků. Dále na stránkách promotérské organizace Vresk se zmiňují o již známém faktu, že na podzim Veneer vyráží na klubové turné. Na stránkách spřízněného projektu Abuse je zmínka, že remix What I Need (Anathomy of a Poem remix) je hotov, jeho případné vydání však není dosud jasné. Lolo však nezahálí, taky remixuje o sto šest a z jeho zvukové kuchyně již brzo uslyšíme předělávky pro Abuse, Khoibu (podzimní singl "That Reason" bude obsahovat veneerovský remix Nasty Grrrl) a -123 minut.

17.září 2003
Krátké (0:19), nepříliš kvalitní video z nedávného koncertu na hradě Kolštejn je k dispozici na stránkách akce (avi, 3,72 MB).

28.srpna 2003
Právě v těchto dnech bude rozeslán do rádií druhý singl z desky Light, volba padla na slovensky zpívanou skladbu 33. O tzv. radio edit se postaral Jan P. Muchow a skladbu zkrátil na stylovou délku 3:33.

22.srpna 2003
Opsáno ze stránek Here:
Here finišují s přípravou i dalších písní a poprvé v historii kapely točí demo snímky přímo do počítače ve svém studiu. Na novou desku se velmi těší, zvláště pak poté, kdy producentskou účast přislíbili J.P. Muchow a Dušan Neuwirth! Kluci díky!! Navíc, oba jsou slávisti, takže deska bude vznikat jistě bez větších problémů. Here také počítají se spoluprací s Lolem ze skupiny Veneer, který také pro kapelu udělal jeden s nejlepších remixů na desce Recycled! Předběžné vydání nové desky je plánováno na jaro 2004 labelu Escape

21.srpna 2003
Už jsou známy podrobnosti koncertu na Hradě Kolštejn, kde vystoupí i Veneer. Více informací na stránkách.

5.srpna 2003
Při testování nové funkce na vyhledávání obrázků vyhledávače jyxo.cz, jsem narazil na 3 fotografie z minuloroční Pohody, dosud ukryté v útrobách webu inzine.sk a dále fotografie z křestu v pražské Roxy se spoustou "zákulisních" fotek na webu Clubber.cz. Více ve fotogalerii.

4.srpna 2003
V diskografii přibyly dvě položky, jednak zapomenuté zastoupení na kompilačním cd Demovnica vol.1 a dále remix pro Rudolfa Ulehla. Když jsme u těch remixů z dílny Veneer, tak v nejbližší době nás čeká pěkná smršť... :)

21.července 2003
Přidal jsem 3 nové články - recenzi křestu, desky a rozhovor. Vše najdete v sekci články, jsou to ty první tři shora. Dále mi taky na ov-kluby.net vyšel vlastní korespondenční rozhovor s Veneer.

14.července 2003
Navštívil jsem v rámci festivalu Colours Of Ostrava Algida stan, abych se podíval na živé vystoupení trnavské party. Z původně dvou slíbených nových písní odezněla jen jedna (s pracovním názvem 12) a fotodokumentace z večera se nachází ve fotogalerii.

1.července 2003
Takový "neoficiální" videoklip k písni Snobbish Heart vznikl z fotografování Zuzany Belohorcové (mpeg, 13MB) pro časopis Maxim.

30.června 2003
Přes víkend jsem se pustil do zpracovávání dalších článků, takže přibylo dalších 22 kousků. Dále jsem doplnil sekci fotografií o raritní i nedávné koncertní fotografie.

25.června 2003
Veneer vyrážejí po vlastech českých a slovenských v rámci Algida Dance Chillout a živě zahrají na následujících akcích:
27.-29.6. Příbram – Skydance
4.-6.7. Český Brod – Rock For People
11.-12.7. Ostrava – Colours of Ostrava
17.7. Piešťany (SR) – Horná Streda
18.-19.7. Trenčín (SR) – Pohoda
1.-2.8. Poprad (SR) - OK léto 2003
8.8. Roudnice nad Labem – Creamfields
23.8. Pardubice – Summer of Love
6.9. Bratislava (SK) - Zlaté písky Dance 2003

kromě toho vystoupí 21.8.2003 na festivalu Hodokvas a v srpnu v Branné na hradě Kolštejně společně s Priessnitz a Gandhars.

24.června 2003
Ani neuběhlo 24 hodin a oficiální stránky jako fénix povstaly z popele... Zatím se tam objevila stará verze, ne příliš reflektující album Light, podle "důvěryhodných zdrojů" je však ve vývoji zcela nová verze. Doplnil jsem diskografii o další položky, stále mě čeká ještě zpracovat spoustu článků a recenzí.

Jinak hlasujte pro Veneer na stránkách Rádia Akropolis !!!

23.června 2003
Vítám Vás na stránkách slovenské skupiny Veneer! Vzhledem k tomu, že již delší dobu nejsou přístupné ty oficiální, rozhodl jsem se v mezičase zřídit "neoficiální".